J.Kaczyński: rekonstrukcja rządu we wrześniu lub październiku

05 Sierpnia 2020, 15:30 Jarosław Kaczyńśki na konwencji PiS

Rekonstrukcja rządu odbędzie się we wrześniu lub najdalej na początku października. Plan zakłada zmniejszenie liczby resortów. - Liczę, że negocjacje umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy w przyszłym miesiącu zakończą się sukcesem - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.  

Mniej resortów

Prezes PiS powiedział, że plan obejmuje daleko idące zmniejszenie liczby ministerstw. - Połączenie różnych działów, tak żeby ich nadzorcą był jeden minister - zaznaczył. Jak dodał, "chodzi o to, aby nie było tak jak jest dzisiaj, że pewne decyzje odnoszące się na przykład do spraw ochrony środowiska są w trzech różnych ministerstwach, bo to do niczego dobrego nie prowadzi". 

- Nie będę się w tej chwili upierał przy jakiejś liczbie, z tym że ona by na pewno oscylowała wokół 12. Ten najbardziej radykalny plan mówi o nawet 11 ministerstwach, ale nie sądzę, że to się uda. Klasyczne ministerstwa takie jak spraw zagranicznych, obrony, spraw wewnętrznych czy sprawiedliwości oczywiście pozostaną" - podsumował Jarosław Kaczyński. Możliwe też, że mniej resortów zachowają koalicjanci PiS.

Morawiecki zostaje

Kwestie szczegółowe są uzgadniane, ale jak zaznaczył Jarosław Kaczyński "Jedno jest w tej chwili pewne".  Rekonstrukcja nie obejmie stanowiska premiera, którym pozostanie Mateusz Morawiecki - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, przytaczanej przez tvn24.pl, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.  

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz