CBA udaremniło wprowadzenia produktu leczniczego za łapówkę

07 Sierpnia 2020, 9:39 leki

Dwie osoby zatrzymane przez CBA w chwilę po zawarciu porozumienia w sprawie ,,załatwienia” rejestracji produktu leczniczego.

Jak informuje CBA, funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA zatrzymali w jednej z warszawskich restauracji Przewodniczącego Komisji ds. Produktów Leczniczych - Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz prezesa zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej. Jak ustalili agenci CBA obaj powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych i podjęli się uzyskania pozytywnej decyzji w/w Urzędu w zakresie wprowadzenia do obrotu marihuany medycznej. Zatrzymany urzędnik oczekiwał ,,wynagrodzenia” w formie gotówki, udziałów w spółkach, zatrudniania osób z rodziny, a także zatrudnienia na stanowisku menadżerskim.

Rzecznik URPL,WMiPB w rozmowie z Polityką Zdrowotną wyjaśnił, że zatrzymany nie jest pracownikiem Urzędu, ponieważ Komisja jest ciałem doradczym składającym się z zewnętrznych ekspertów. - Nie są to pracownicy urzędu - wskazał.

Jednocześnie zapewnił, że Urząd "ściśle współpracuje z odpowiednimi służbami w wyjaśnieniu tej sytuacji".

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w ramach czynności własnych CBA, w trakcie podpisywania umowy zobowiązania inwestycyjnego warunkującego otrzymanie żądanych korzyści.     

Jednocześnie agenci CBA zabezpieczyli materiał dowodowy w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych osób. Zwrócili się także o dokumenty do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Zgromadzone materiały trafią jeszcze dzisiaj do prokuratury, celem wszczęcia śledztwa i objęcia zarzutami zatrzymanych osób.

Źródło: CBA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz