Kiedy szczepionka na koronawirusa? Zaskakująca data

07 Sierpnia 2020, 11:21 Donald Trump

Szczepionka na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych  będzie dostępna być może już w okolicach 3 listopada br. Taką możliwość zakłada prezydent USA Donald Trump. Na ten dzień zaplanowano w USA wybory, w których D. Trump będzie ubiegał się o reelekcję.

D. Trump pytany przez dziennikarzy radia WTAM o to, kiedy będzie gotowa szczepionka na koronawirusa, odpowiedział: "Wcześniej niż pod koniec roku, może znacznie". Prezydent USA dodał, że może to być blisko terminu wyborów prezydenckich, a "w niektórych przypadkach" nawet przed tą datą.

W zaplanowanym na 3 listopada br. głosowaniu D.Trump będzie ubiegał się o reelekcję. 

 

 

Amerykańscy eksperci nie byli do tej pory tak optymistyczni jak D. Trump i podawali, że szczepionka może być dostępna z końcem tego roku lub na początku 2021 r.

- Na początku 2021 r. będzie dostępnych kilkaset milionów dawek szczepionki przeciwko Covid-19, a pod koniec przyszłego roku nawet 1 mld - stwierdził w środę w rozmowie z Reuterem dyrektor amerykańskiego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych profesor Anthony Fauci.

Amerykański producent leków, Moderna na początku sierpnia rozpoczął w Stanach Zjednoczonych trzecią fazę badań klinicznych we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia (NIH). Badania obejmują ok. 30 tys. dorosłych ochotników w prawie 100 miejscach w USA.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz