Projekt wrześniowej listy leków refundowanych

07 Sierpnia 2020, 22:44 leki

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzisiaj wieczorem projekt wrześniowej listy leków refundowanych. Zawiera on pierwszą listę leków dostępnych bezpłatnie dla kobiet w ciąży. Jak zapewnia resort zdrowia, lista ta będzie sukcesywnie weryfikowana i rozszerzana. 

Wiceminister Zdrowia Maciej Miłkowski poinformował, że projekt zawiera również leki zatwierdzone do refundacji, ale co do których trwają jeszcze ostateczne uzgodnienia co do kształtu i treści programów lekowych. "Aby weszły na listę wszyscy uczestnicy danego programu muszą wyrazić zgodę na dopuszczenie nowych produktów do refundacji." - napisał.

Uwagi do projektu Obwieszczenia Ministra Zdrowia można zgłaszać w wersji elektronicznej wyłącznie na adres e-mailwykazy-uwagi@mz.gov.pl do 13 sierpnia (czwartek) do godz. 10.00.

Więcej tutaj: https://www.gov.pl/web/zdrowie/projekt-obwieszczenia-ministra-zdrowia-w-sprawie-wykazu-refundowanych-lekow-srodkow-spozywczych-specjalnego-przeznaczenia-zywieniowego-oraz-wyrobow-medycznych-ktory-wejdzie-w-zycie-1-wrzesnia-2020-r

Polecamy także:

Fundusz Medyczny: jakie poprawki w projekcie ustawy?

Ile NFZ wydał na refundację w pierwszej połowie roku?

„Proces refundacyjny w Polsce jest jednym z najdłuższych w Europie”

Co oznacza brak nowej listy refundacyjnej?

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz