Pfizer także będzie produkował remdesiwir. Umowa z Gilead

10 Sierpnia 2020, 15:27 lek produkcja leków remdesivir gilead leki

Pfizer informuje o wieloletniej umowie z Gilead Sciences, Inc. Chodzi o produkcję i dostawę leku przeciwwirusowego, stosowanego w leczeniu COVID-19, remdesiwiru.

Producent remdesiwiru Gilead poszerzył swoją globalną sieć zarówno wewnętrznych zakładów produkcyjnych, jak i organizacji zewnętrznych, aby zwiększyć moce produkcyjne na całym świecie. Sieć produkcyjna remedesiwiru obejmuje obecnie ponad 40 firm w Ameryce Północnej, Europie i Azji. W ramach sieci, do końca roku, Gilead planuje wyprodukować ponad dwa miliony cykli leczenia. Poza tą siecią Gilead zawarł również dobrowolne umowy licencyjne z dziewięcioma producentami leków generycznych, aby dalej rozszerzać podaż remdesiwirów do 127 krajów o niskich i średnich dochodach. 

Do ponad 40 firm produkujących remdesiwir na całym świecie dołączył w piątek Pfizer. Zgodnie z warunkami umowy, amerykański producent leków będzie świadczył usługi produkcyjne na zlecenie w zakładzie Pfizer's McPherson w Kansas w celu produkcji i dostaw remdesiwiru dla Gilead.

- Od początku było jasne, że żadna firma ani innowacja nie będą w stanie położyć kresu kryzysowi COVID-19. Umowa firmy Pfizer z Gilead jest doskonałym przykładem współpracy członków ekosystemu innowacji w celu dostarczania rozwiązań medycznych - mówi Albert Bourla, prezes i dyrektor generalny Pfizer. 

- Razem jesteśmy silniejsi niż sami. Jako jeden z największych producentów szczepionek i leków biologicznych mamy zaszczyt zaoferować naszą wiedzę i infrastrukturę, aby pomóc w walce z tą pandemią. W tym duchu cieszymy się, że firma Gilead wykorzystuje nasze możliwości produkcyjne, aby ułatwić dostarczanie tego leku pacjentom tak szybko, jak to możliwe - dodaje.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz