Koronawirus u trzech pracowników Narodowego Instytutu Onkologii

11 Sierpnia 2020, 12:13 centrum onkologii coi marii curie

W piątek, Narodowy Instytut Onkologii informował o podejrzeniu zakażenia COVID-19 u jednego z pracowników bloku operacyjnego. W związku z negatywnym wynikiem testu, od wtorku prace na bloku zostały częściowo wznowione. Jednocześnie potwierdzono zakażenie COVID-19 u trzech innych pracowników Instytutu.

Jak informuje Narodowy Instytut Onkologii "mamy potwierdzone trzy przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u personelu w Zakładzie Radiologii w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie". W związku z tym NIO wdrożył niezbędne procedury bezpieczeńtwa i ograniczył prace w zakładzie.

Obecnie "jest tworzona lista osób bliskiego kontaktu i te osoby będą poddane kwarantannie i testom". 

- Pacjenci wymagający badań, których nie będziemy w stanie obsłużyć ograniczonym zespołem, będą kierowani do zaprzyjaźnionych placówek, gdzie będą mogli takie badania wykonać - informuje NIO w Warszawie.

Jednocześnie NIO informuje, iż dotychczasowe badania nie potwierdzają zakażenia osób z Bloku Operacyjnego, o których podejrzeniu informowaliśmy w piątek. W związku z tym, Blok Operacyjny od wtorku wznawia częściowo działalność, po uzyskaniu pozostałych pełnych wyników badań praca zostanie wznowiona w pełnym wymiarze. 

Praca na pozostałych oddziałach NIO-PIB jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz