Dziękujemy Twój adres email został pomyślnie dodany do newslettera Polityki Zdrowotnej.

MZ: do czwartku rano zmiany na liście powiatów z obostrzeniami

12 Sierpnia 2020, 12:57 koronawirus maska maseczka epidemia kwarantanna koronawirus

- Analizujemy skalę zakażeń we wszystkich powiatach w Polsce. Do czwartkowego poranka poinformujemy o możliwych zmianach na liście powiatów, w których wprowadzone zostały obostrzenia - poinformował w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz podczas briefingu w środę poinformował, że sytuacja jest na bieżąco analizowana pod względem skali zakażeń we wszystkich powiatach w Polsce.

Od soboty w 19 powiatach w kraju - "żółtych" i "czerwonych" obowiązują dodatkowe obostrzenia dotyczące zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej. COVID-19 Powrót do obostrzeń. Gdzie?Gdzie i jakie nowe zasady bezpieczeństwa? Lista powiatów ma być aktualizowana dwa razy w tygodniu. 

Rzecznik zapowiedział, że do czwartkowego poranka MZ poinformuje o możliwych zmianach na liście powiatów, w których wprowadzone zostały obostrzenia.
 
Ponadto apelował o noszenie maseczek i zwracał uwagę, że należy zakrywać nie tyko usta, ale ustaw i nos. - Zasłonięcie samych ust nic nie daje. Noszenie maseczki pod nosem jest lekceważeniem zasad sanitarnychi lekceważeniem zdrowia innych - przekonywał.
 
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz