Refundacja szczepień p. grypie dla medyków: jutro polecenie dla NFZ

13 Sierpnia 2020, 13:54 Szczepienia

Medycy jako grupa szczególnego ryzyka, zgodnie w wytycznymi międzynarodowych organizacji, otrzymają prawo do sfinansowanego przez NFZ podania szczepionki przeciwko grypie. To jest polecenie, które jutro po zakończeniu procesu wyceny przez Agencję Oceny Technologii Medyczny i Taryfikacji takiego świadczenia, zostanie skierowane do Prezesa NFZ - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Objęcie pracowników medycznych bezpłatnym szczepieniem przeciwko grypie zapowiedział w czwartek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński pytany o to, podczas konferencji prasowej w czwartek wyjaśnił, że "medycy jako grupa szczególnego ryzyka, z godnie w wytycznymi międzynarodowych organizacji otrzymają prawo do sfinansowanego przez NFZ podania takiej szczepionki na grypę".

- To jest polecenie, które zostanie jutro po zakończeniu procesu wyceny przez Agencję Oceny Technologii Medyczny i Taryfikacji takiego świadczenia, zostanie skierowane do Prezesa NFZ i przygotujemy sfinansowanie takiego świadczenia wobec medyków i wszystkich osób zaangażowanych w wykonywanie świadczeń, czyli wszystkich innych osób, które mają styczność z pacjentami w systemie ochrony zdrowia - wyjaśnił. - Takie środki zostaną na to przeznaczone i taka szczepionka będzie dostępna - dodał.

- Jeżeli chodzi o warunki refundacji dla innych grup, to tutaj refundacja apteczna na ten moment pozostaje na takim poziomie, jaki jest obecnie - dodał, pytany o ewentualne rozszerzenie refundacji także dla innych grup. Przypomnijmy, że obecnie szczepienie przeciw grypie jest refundowane w 50 proc. osobom po 65 roku życia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz