Chiny: koronawirus w importowanej żywności z Ameryki Południowej

13 Sierpnia 2020, 14:11 sklep market jedzenie żywność zakupy

Chińskie władze informują o koronawirusie SARS-CoV-2, który został wykryty w żywności importowanej z Ameryki Południowej. Patogen wykryty został w mrożonkach kurczaka importowanych z Brazylii oraz na opakowaniach mrożonych krewetek z Ekwadoru.

Lokalne władze podały, że próbka pobrana z powierzchni mrożonych skrzydełek kurczaka importowanych do południowego miasta Shenzhen z Brazylii, a także próbki zewnętrznego opakowania mrożonych krewetek ekwadorskich sprzedawanych w północno-zachodnim mieście Xi'An, dały wynik pozytywny na obecność koronawirusa.

Odkrycia nastąpiły dzień po tym, jak ślady koronawirusa, który powoduje COVID-19, znaleziono na opakowaniu mrożonych krewetek z Ekwadoru w mieście we wschodniej prowincji Anhui. Chiny zintensyfikowały kontrole w portach i na miejskich targowiskach w związku z obawami dotyczącymi importu żywności.  

- Shenzhen będzie nadal śledzić i testować wszystkie istotne mrożonki. Rząd chciałby także przypomnieć mieszkańcom o ostrożności przy zakupie importowanego mrożonego mięsa i owoców morza oraz o stosowaniu środków ochrony osobistej - poinformowała miejska Komisja Zdrowia.

źródło: South China Morning Post

 
 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz