Ministerstwo Zdrowia odciąża ośrodek w Gostyninie

14 Sierpnia 2020, 12:32 psychiatria depresja

Z uwagi na znaczne przekroczenie liczby osób umieszczanych w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie resort zdrowia powołuje kolejny ośrodek do wydawania opinii o stanie zdrowia psychicznego, w zakresie preferencji seksualnych.

Przypomnijmy, że osoby z sądowym nakazem terapii zaburzeń seksualnych mogą leczyć się tylko i wyłącznie w trzech placówkach na terenie całego kraju. Na związane z liczbą ośrodków oraz na rażące warunki panujące w ośrodku w Gostyninie zwracali uwagę m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Rzecznik Praw Pacjenta.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, nowym zakładem do wykonywania obserwacji osób, w stosunku do których istnieje potrzeba wydania opinii o stanie zdrowia psychicznego, w zakresie preferencji seksualnych będzie Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Starogardzie Gdańskim, który - jak zapewnia MZ- zapewni odpowiednie wykonywanie obserwacji osób, w stosunku do których istnieje potrzeba wydania opinii o stanie zdrowia psychicznego, w zakresie zaburzeń preferencji seksualnych.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz