Kiedy szczegóły projektu ws. jakości w ochronie zdrowia?

17 Sierpnia 2020, 12:39 szpital pacjenci pacjent kolejka wizyta lekarz

27 sierpnia przedstawiciele zawodów medycznych spotkają się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia ws. m.in. jakości w ochronie zdrowia i odpowiedzialności lekarzy za błędy. 

Jak informuje przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, po spotkaniu z wiceministrem zdrowia na początku sierpnia, lekarze wciąż nie poznali konkretów ws. zwolnienia medyków z odpowiedzialności karnej za błędy medyczne.

- Podobno jest projekt, który ma na celu, w jakiś sposób wyłączyć medyków z odpowiedzialności karnej. Wiceminister Janusz Cieszyński, deklaruje w imieniu resortu chęć rozwiązania tego problemu kompleksowo (w zakresie odszkodowań dla pacjentów, systemu "no blame" i "no fault", a także analizy błędów) - mówi Filip Płużański i dodaje, że kolejny termin spotkania środowisk medyków z resortem zdrowia w tej sprawie zaplanowano na 27 sierpnia.

Podkreśla jednocześnie, że szczegóły, rozważanych przez MZ zmian, nie są znane.

Nieoficjalnie mówi się o kilku projektach regulujących kwestię jakości w ochronie zdrowia, odpowiedzialności medyków i bezpieczeństwa pacjenta, które mają trafić do opiniowania w ostatnim tygodniu sierpnia.

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz