Rosja będzie testować chińską szczepionkę przeciw COVID

17 Sierpnia 2020, 15:32 Szczepienia

Rosyjski Petrovax rozpoczął trzecią fazę badań klinicznych potencjalnej szczepionki przeciw COVID-19 od chińskiego producenta CanSino Biologics Inc.

Szczepionka Ad5-nCoV została już zatwierdzona do użytku przez chińskie wojsko, po przeprowadzeniu wstępnych badań klinicznych. W sobotę, rosyjska firma farmaceutyczna Petrovax potwierdziła, że ​​prowadzi testy nad potencjalną szczepionką od CanSino. Jeśli szczepionka zostanie zatwierdzona, CanSino będzie również produkować remedium na Covid w swoich zakładach w regionie moskiewski, skąd planowana jest dystrybucja na rynek rosyjski, a także kraje Wspólnoty Niepodległych Państw. 

W zeszłym miesiącu, producent szczepionek CanSino obwieścił, że prowadzi rozmowy na temat możliwości rozpoczęcia 3 fazy badań klinicznych w Arabii Saudyjskiej, Rosji, Brazylii i Chile. Chińscy producenci szczepionek zdecydowali się na testowanie potencjalnych szczepionek za granicą, ponieważ Chiny stają się mniej sprzyjające badaniom fazy 3 ze względu na niewielką liczbę nowych przypadków COVID-19.

Jak informuje agencja Reutera, Rosyjski rejestr państwowy do badań klinicznych wykazał, że w piątek rozpoczęto badanie III fazy potencjalnej szczepionki od CanSino. W badaniu ma wziąć udział do 625 uczestników z ośmiu instytutów medycznych. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz