A.Niedzielski: Moim przesłaniem będzie - wszystkie ręce na pokład

21 Sierpnia 2020, 11:27

Moim przesłaniem będzie: wszystkie ręce na pokład. Zapraszam do współpracy, jestem osobą otwartą na współpracę i chciałbym na tym oprzeć także działanie w ministerstwie - zapowiedział Adam Niedzielski, obecny prezes NFZ, który ma zastąpić na stanowisku ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

A. Niedzielski wraz z Ł.Szumowskim wzięli w piątek udział w krótkim briefingu przed resortem zdrowia.

- Praca wre, spotkałem się z dyrektorami i w roboczy sposób, jak codziennie, zastanawialiśmy się nad tymi głównymi wyzwaniami, z którymi będziemy musieli sobie radzić i na bieżąco i w perspektywie września - mówił A. Niedzielski. Dodał, że Ł.Szumowski poinformował go bardzo dokładnie, "jak wygląda zgrubny kształt strategii na jesień".

A. Niedzielski zapowiedział, że do czasu formalnego powołania go na fotel ministra przez Prezydenta RP nie będzie uczestniczył w publicznej komunikacji.

Podziękował premierowi za zaufanie i docenienie tej pracy, która została wykonana w NFZ.

- Doba pandemii pokazała, że liczy się działanie, sprawność, szybkie podejmowanie decyzji i to nie tylko decyzji abstrakcyjnych, ale decyzji, które bardzo szybko są przekładane na rzeczywiste mechanizmy działania. Jako NFZ możemy pochwalić się wieloma takimi wdrożeniami - mówił wskazując na sieć punktów drive thru, sieć szpitali jednoimiennych, sieć izolatoriów, infolinię TIP, na którą dzwoniło nawet kilkadziesiąt tys. pacjentów dziennie. 

Zaznaczył, że wszystkie te działania były możliwe dzięki współpracy ze wszystkimi m.in. z firmami, z organizacjami pacjenckimi, że szybko staraliśmy się uzgadniać jaki będzie też skutek naszych decyzji.

- Moim przesłaniem będzie hasło: wszystkie ręce na pokład. Zapraszam wszystkich do współpracy, jestem osobą otwartą na współpracę(...) i chciałbym na tym oprzeć także działanie w ministerstwie, na dialogu, na otwartości, na współpracy - stwierdził i dodał, że jego praca w NFZ pokazuje, że nie jest to pusta deklaracja.

Wcześniej ustępujący minister zdrowia ocenił nominację A. Niedzielskiego jako rewelacyjny wybór Ł.Szumowski o nominacji A.Niedzielskiego: "Rewelacyjny wybór"

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz