Koronawirus: Pracownicy sanepidu otrzymają dodatki za kontrole?

21 Sierpnia 2020, 17:35 kontrola

Możliwość przyznania specjalnego dodatku za czynności kontrolne w zakresie zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych realizowanego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii - przewiduje projekt rozporządzenia skierowany w piątek do uzgodnień. Ile dodatkowo zarobią pracownicy sanepidu?

Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie trybu przyznawania pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykonującym czynności kontrolne dodatku specjalnego do wynagrodzenia oraz wysokości tego dodatku

"Celem projektu rozporządzenia  jest umożliwienie przyznania dodatku specjalnego za czynności kontrolne w zakresie zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych realizowanego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii w wysokości do75 proc. ich wynagrodzenia zasadniczego - wyjaśnia MZ w ocenie skutków regulacji.

Za nakład pracy i zaangażowanie

Jak podkreśliło MZ, projekt zakłada zmianę uwzględniającą nakład pracy i zaangażowanie pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zadania o szczególnym charakterze realizowane w zakresie zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.  

"Konieczność wprowadzenia  projektowanej zmiany wynika z faktu zwiększonych zadań podejmowanych przez tych pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w celu ograniczenia ryzyka związanego z szerzeniem się epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2" - czytamy.

Źródło: RCL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz