M. Dworczyk: do szkół trafi ponad 50 mln maseczek

24 Sierpnia 2020, 10:39 szkoła uczeń

Według planów Ministerstwa Edukacji Narodowej uczniowie od 1 września powrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. Obecnie trwa wysyłanie do szkół środków ochrony osobistej. Z zapowiedzi szefa Kancelarii Rady Ministrów wynika, że do szkół trafi blisko cztery mln. płynów antyseptycznych oraz 50 mln maseczek.

Przypomnijmy, że z zapowiedzi ministra edukacji narodowej, Dariusza Piontkowskiego wynika, że od 1 września dzieci rozpoczną stacjonarną naukę w szkołach. "Przewidujemy, że przytłaczająca większość szkół będzie działać normalnie" zapowiadał na posiedzeniu sejmowej komisji w połowie sierpnia przypominając jednoczesnie, że w szkołach nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Z zapowiedzi Michała Dworczyka wynika, że obecnie trwa dystrybucja środków ochrony osobistej do placówek oświaty. Do szkół trafić ma blisko 4 mln płynów do dezynfekcji oraz 50 mln maseczek. Jak precyzował gość programu "Jeden na jeden" TVN24, "te maseczki będą dystrybuowane między nauczycielami", ale może być tak, że i między starszymi uczniami.

- Tu jest też kwestia rozmiarów. Pamiętajmy, że nie mówimy wyłącznie o używaniu bądź nieużywaniu tych maseczek w szkole, ale też w czasie dojazdu do szkoły - dodał szef kancelarii premiera odnosząc się do braku obowiązku zakrywania twarzy w szkołach zapowiadanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

źródło: TVN24 

 

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz