Koronawirus w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu

24 Sierpnia 2020, 11:09 Ratownicy

Podstacja Pogotowia Ratunkowego przy ul. Jantarowej we Wrocławiu została wyłączona z pracy. Powodem jest zakażenie koronawirusem, które potwierdzono u 19 pracowników stacji. 50 pracowników przebywa na kwarantannie.

Już w niedzielę rzecznik marszałka dolnośląskiego Michał Nowakowski informował o jednym zakażeniu koronawirusem u ratownika, w związku z którym na kwarantannę wysłano 50 osób. Kolejne godziny przyniosły coraz więcej wyników dodatnich, tym razem w dyspozytorni, która okazała się ogniskiem wirusa. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 19 dyspozytorów pogotowia.   

- Ponad 50 osób z podstacji skierowano na kwarantannę i są przeprowadzane u nich testy na obecność koronawirusa. Cała podstacja pogotowia oraz ambulanse są dezynfekowane. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu w pełni zabezpiecza ten rejon operacyjny innymi zespołami ratownictwa medycznego - napisał rzecznik w komunikacie.

Aglomeracja wrocławska w sumie dysponuje 70 zespołami ratownictwa medycznego. Wyłączona z pracy podstacja obsługuje 6 zespołów ratowniczych.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz