FDA dopuszcza metodę leczenia COVID-19 osoczem

24 Sierpnia 2020, 14:55 krew krwiodawstwo badania hemofilia

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła do stosowania osocza rekonwalescencyjnego w nagłych przypadkach leczenia pacjentów z Covid-19.

FDA informuje, że już ​​ponad 70 000 pacjentów było leczonych osoczem, które jest wytwarzane z krwi osób wyleczonych COVID-19, a wyniki badań pozwalają na zezwolenie na stosowanie tej metody leczenia.
 
- Zebrane przez nas dane sugerują, że pacjenci, którzy byli leczeni we wczesnym stadium choroby, w ciągu trzech dni od zdiagnozowania, z osoczem zawierającym wysokie poziomy przeciwciał, odnieśli największe korzyści z leczenia.  - powiedział sekretarza zdrowia i opieki społecznej, Alex Azar podkreślając, że wyniki badań wskazują nawet na 35 proc redukcję liczby zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem.
 
Jeszcze w zeszłym tygodniu prezydent Donald Trump oskarżył urzędników administracji zdrowotnej o blokowanie decyzji o dopuszczeniu do stosowania w przypadkach nagłych osocza rekonwalescencyjnego. Wówczas, pytany o brak pozytywnej rekomendacji ze strony FDA dla tej metody leczenia stwierdził, że jest to "działanie polityczne". W jego ocenie brak pozytywnej rekomendacji była próbą zniweczenia założonego przez Donalda Trumpa celu, który zakłada wynalezienie i dopuszczenie do obrotu skutecznego i bezpiecznego leku przeciw COVID-19, jeszcze przed wyborami prezydenckimi, które mają odbyć się 3 listopada br.
 
 
Zobacz również:
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz