Koronawirus: wytyczne dla przemysłu medycznego

01 Września 2020, 12:39 Sala operacyjna

Przedstawiciele producentów i kluczowych dystrybutorów wyrobów medycznych we współpracy z GIS przygotowali wytyczne umożliwiające ponowne nawiązanie współpracy sektora nowoczesnych technologii i jednostek leczniczych.

- Wspólnym wysiłkiem autorytetów medycznych, ekspertów branży i Głównego Inspektoratu Sanitarnego udało nam się wypracować jednolite wytyczne dla przemysłu medycznego – wskazała p. Agnieszka Wiśniewska prezes Organizacji Technomed.

 - Są one kluczowe  dla sektora wyrobów i technologii medycznych. Sprzęt i wyposażenie znajduje się we wszystkich jednostkach leczniczych, a jego użytkownicy często wymagają szkolenia czy też wsparcia serwisowego. Nasz segment rynku jest bardzo bogaty i wymagający interakcji z odbiorcą, z tego też powodu określenie bezpiecznych wytycznych było niezbędne do funkcjonowania rynku  podkreśliła. Jak dodała, prace nad dokumentem były bardzo trudne i trwały blisko dwa miesiące.

W przygotowanie wytycznych zaangażowane były dwie Izby reprezentujące sektor nowoczesnych technologii medycznych, a także eksperci z zakresu leczenia chorób zakaźnych i epidemiologii.

- Materiał był bardzo dobrze przygotowany i po krótkich uzgodnieniach z GIS-em uzyskaliśmy akceptację tego dokumentu. To nie pierwszy raz gdy Technomed we współpracy z Izbą Polmed ma możliwość podejmować inicjatywy korzystne dla wszystkich interesariuszy sektora ochrony zdrowia - wskazuje A. Wiśniewska.

Dokument określa wytyczne dla firm i ich pracowników dotyczące następujących obszarów: 

1. POZ, sklepów medycznych, aptek 

2. Szpitali 

2. Świadczenia usług serwisowych w placówkach medycznych. 

3. Świadczenia usług instalatorskich/szkolenia personelu. 

4. Obecności na salach zabiegowych. 

5. Spotkań szkoleniowych i konferencji tematycznych.

Źródło: mat. pras.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz