Ile będzie wart rynek szczepionek przeciw COVID-19?

03 Września 2020, 10:18 dane wyniki analiza dokument

Ile wart będzie rynek szczepionek przeciw COVID-19 w 2021 r.? Ile wyniesie szacowany zysk producentów z tytułu sprzedaży remedium na koronawirusa? 

Eksperci spodziewają się, że większość dorosłych Amerykanów zostanie zaszczepiona w pierwszej połowie 2021 r. Szacowana wartość rynku szczepionek przeciw COVID-19 w 2021 roku wyniesie 40 mld USD - zgodnie z prognozami analityków firmy Mornigstar.  Analitycy w swoich modelach nie uwzględnili jednak powtarzającej się sprzedaży szczepionek poza pandemią. 

Oprócz szczepionek analitycy widzą również widzą duże szanse powodzenia "koktajlu z przeciwciał" REGN-COV2 firmy Regeneron i Roche, którego prognozowana sprzedaż w 2021 r. ma wynieść 6 mld USD.

Prognozowane zatwierdzenia w obszarze szczepionek i stosowania przeciwciał w profilaktyce zakażeń COVID-19, istotnie wpłynął na sprzedaż remdesiwiru od firmy Gilead (z rekordową sprzedażą na poziomie 3 mld USD w 2020 r.), dlatego Mornignstar nie podjął się prognozy wartości sprzedaży dla tego leku przeciwwirusowego.  

źródło: Morningstar 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz