Test od Roche wykaże czy pacjent ma COVID czy grypę

08 Września 2020, 11:28 roche

Roche otrzymał od amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach testu, który wykaże czy pacjent jest zakażony SARS-CoV-2 lub jedną z dwóch odmian grypy.

- Wraz ze zbliżającym się sezonem grypowym ten nowy test jest szczególnie ważny, ponieważ zakażenia SARS-CoV-2 i grypą trudno jest odróżnić na podstawie samych objawów. Teraz, za pomocą jednego testu, pracownicy służby zdrowia mogą pewnie postawić właściwą diagnozę i najskuteczniejszy plan leczenia dla swoich pacjentów - informuje szef działu diagnostyki Roche Thomas Schinecker.

Dopuszczony do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych test, cobas SARS-CoV-2 & Influenza A / B to multipleksowy test łańcuchowej reakcji polimerazy z odwrotną transkrypcją (RT-PCR) przeznaczony do jednoczesnego jakościowego wykrywania i różnicowania SARS-CoV-2, wirusa grypy A i wirusa grypy B w próbkach wymazów z nosa lub nosogardzieli pobranych od osób podejrzanych o infekcję dróg oddechowych. Test nie jest przeznaczony do wykrywania wirusa grypy C. 

Jak informuje Roche, technologia oparta jest na systemie Roche Cobas 6800/8800, co pozwala na wykonanie do 96 testów w ciągu trzech godzin.

 

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz