NFZ tłumaczy jak w aplikacji gabinetowej uruchomić zlecanie testów

10 Września 2020, 13:39 NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na swojej stronie komunikat dla lekarzy POZ, w którym wyjaśnia jak nadawać uprawnienia lekarzom rodzinnym w aplikacji gabinet.gov.pl, aby mogli oni wystawiać zlecenia na testy w kierunku koronawirusa.

NFZ w czwartek zamieścił komunikat Centrum e-Zdrowia, w którym wyjaśniono, jak odpowiednio w aplikacji gabinetowej dodać użytkowników uprawnionych do zlecania badań na obecność COVID, czyli lekarzy POZ, którzy mogą zlecić pacjentom wykonanie testów.

"Jeżeli dokonaliście Państwo prawidłowego przypisania użytkownika do komórki (jednostki) w aplikacji gabinet.gov.pl otwiera się w nowej karciepowinna pojawić się opcja „Zlecenia badań” (pomiędzy zakładkami „Skierowania”, a „Zgłoszenia chorób zakaźnych”) - wskazano w komunikacie.

W przypadku, gdy mimo właściwego przypisania użytkownika, po zalogowaniu się w roli lekarz i wybraniu konkretnej komórki/jednostki organizacyjnej nadal nie widać opcji „Zlecenia badań”, należy wysłać zgłoszenie pod adres gabinet-pomoc@csioz.gov.pl, podając numer księgi rejestrowej podmiotu.

Zamieszczono też film instruktażowy, jak należy dodać użytkownika i przypisać mu właściwą komórkę organizacyjną. 

Kierowanie przez lekarzy POZ pacjentów na testy w kierunku koronawirusa to nowe uprawnienie lekarzy rodzinnych Jest rozporządzenie ws. zlecenia testów na COVID przez lekarzy POZ. Jednak nie wszyscy lekarze rodzinni są zadowoleni z nowych rozwiązań Porozumienie Zielonogórskie pisze list otwarty do ministra zdrowiaNie wszyscy lekarze rodzinni zadowoleni z poniedziałkowych ustaleń

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz