MZ: jest nowa lista powiatów z obostrzeniami

10 Września 2020, 14:29

Po raz pierwszy od wprowadzenia podziału na powiaty czerwone i żółte, nie mamy żadnego czerwonego powiatu, a w strefie żółtej mamy tylko 3 powiaty - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawiając cotygodniową aktualizację listę powiatów.

W.Kraska przedstawiając nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami poinformował, że w strefie żółtej od soboty znajdą się powiaty: limanowski, tatrzański (woj. małopolskie) i gostyński (woj. wielkopolskie). Jak dodał, powiat tatrzański ponownie trafił do strefy żółtej ze strefy zielonej.

Jeżeli chodzi o alert, to wśród zagrożonych powiatów są: kluczborski, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki i myślenicki.

Jak podkreślał W. Kraska, to pokazuje, że obostrzenia w powiatach działają.

Testy antygenowe trafią do SOR-ów 

- Dzisiaj do SOR-ów i 26 izb przyjęć rozpoczęliśmy wysyłkę 500 tys. testów antygenowych, które pozwalają na szybką diagnostykę w kierunku koronawirusa - poinformował W. Kraska. Jak mówił, w sumie 264 podmioty uzyskają możliwość wykonania szybkich testów. Dodał, że czas wykonania tych testów to od 10 do 30 minut. Wyjaśnił, że testy te będą wykonywane pacjentom z dużymi objawami towarzyszącymi ostrej infekcji dróg oddechowych.

- Jeżeli wynik będzie pozytywny, to będzie informacja, aby jak najszybciej odizolować takiego pacjenta. Będzie on miał też wykonany test PCR - zapewnił.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz