W. Kraska: szczepionek przeciw grypie wystarczy dla chętnych

10 Września 2020, 15:35 szczepienie

- Szczepionek przeciwko grypie wystarczy dla wszystkich tych, którzy będą chcieli się zaszczepić - zapewnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jednocześnie przedstawia harmonogram dostaw do Polski zamówionej wcześniej transzy.

- Te ilości, które trafiają obecnie do Polski to transze, które były zaplanowane zdecydowanie już wcześniej - wyjaśniał w czwartek W. Kraska podczas konferencji w MZ. Jak mówił, w pierwszym tygodniu września do Polski trafiło 200 tys. szczepionek przeciwko grypie, w tym tygodniu kolejne 200 tys., w ostatnim tygodniu września do Polski trafi 400 tys., a na przełomie września i października - ponad 500 tys.  szczepionek i sukcesywnie pozostałe transze w październiku.

- W trzecim tygodniu września będzie już w Polsce szczepionka donosowa dla dzieci między 3 a 5 rokiem życia. Na początku października będzie ponad 114 tys. szczepionek dla personelu medycznego - wskazał.

Zapewniał, że nadal trwają rozmowy handlowe dotyczące zakupu dodatkowej puli szczepionek i wyraził przekonanie, że wystarczy szczepionek dla wszystkich tych, którzy będą chcieli się zaszczepić. Dodał, że z informacji od farmaceutów wynika, że chętnych nie są setki tysięcy, ale dziesiątki tysięcy. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz