MZ "stawia na przyszłość" pielęgniarek i położnych

15 Września 2020, 10:51 pielęgniarka

We wtorek wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko wraz z przedstawicielami środowiska pielęgniarek i położnych zainaugurowała kampanię promującą zawód białego personelu #StawiamNaPrzyszłość. 

- Aby pielęgniarek było więcej, młodzi ludzie muszą zdecydować o studiowaniu w tych kierunkach. Ta kampania jest skierowana do młodych ludzi. Wierzymy, żę przez te kampanię będziemy mieli więcej chętnych na studia w tych kierunkach - mówiła wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Jak przekonywała wiceminister, z roku na rok mamy coraz więcej pielęgniarek. - Już mamy ponad 11 tys. więcej niż kilka lat temu, a w ubiegłym roku Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych wydała niemal 100 proc. praw wykonywania zawodu. To znaczy, że wszyscy absolwenci studiów o kierunkach pielęgniarsko-położniczych zgłosili się o wykonywanie zawodu w Polsce, a nie za granicą. Co za tym idzie, za kilka lat pielęgniarki będą coraz mniej obciążone pracą - zapewniała wiceminister. 

- Obecnie pielęgniarki mogą zdobywać specjalizację w 17 dziedzinach. Mogą realizować się zawodowo w obszarze organizacji w ochronie zdrowia, czy w obszarze naukowym - mówiła Józefa Szczurek-Żelazko i dodała, że "pielęgniarka daje także pewność zatrudnienia". - Od kilku lat rząd wspiera pielęgniarki i położne, systematycznie poprawiając sytuację w tym zawodzie, podnosząc wynagrodzenia, rozszerzając kompetencję oraz podnosząc prestiż tego zawodu - dodała. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz