Od dziś nowa ścieżka dla pacjentów COVID-19

15 Września 2020, 12:29 diagnosta koronawirus covid epidemia pandemia lekarz ochrona osobista

Od dziś w Polsce działają trzy typy szpitali przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. To jeden z elementów przygotowania do spodziewanej jesiennej fali zachorowań. Na przyjęcie pacjentów z dodatnim wynikiem testu gotowe mają być trzy typy lecznic: zakaźne, specjalistyczne i powiatowe.

Pacjent ze zdiagnozowanym zakażeniem koronawirusa już nie uda się do szpitala jednoimiennego. Te zostały zastąpione dedykowanymi oddziałami COVID-owymi w trzech typach szpitali: zakaźnych, specjalistycznych i powiatowych.

Osoba, która otrzyma pozytywny wynik testu i istnieje wymóg jej hospitalizacji i stałego nadzoru, może zostać skierowana przez lekarza do najbliższego szpitala powiatowego w celu izolacji i obserwacji.

Jeżeli pacjent będzie wymagał bardziej specjalistycznej opieki i/lub pobytu na OIOM-ie, wówczas kierowany jest do szpitala zakaźnego, będącego drugim poziomem zabezpieczenia szpitalnego dla pacjentów COVID.

Do lecznic wysokospecjalistycznych kierowane są osoby zakażone koronawirusem i wymagające wielodyscyplinarnej opieki specjalistycznej. Szpitale te muszą zabezpieczyć dla pacjentów z koronawirusem, dostęp do świadczeń w zakresach; chirurgia ogólna, położnictwo, neonatologia, anestezjologia i intensywna terapia, kardiologia, neurologia, ortopedia z traumatologią narządu ruchu.

 
Zobacz:
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz