750 mln euro na wsparcie produkcji i badań nad szczepionkami COVID-19 niemieckich producentów

15 Września 2020, 13:40 pieniądze euro

BioNtech, niemiecka firma biotechnologiczna pracująca m.in. nad wynalezieniem szczepionki przeciw COVID-19 otrzymała rządowe wsparcie finansowe w wysokości 375 mln euro na dalszy rozwój badań i zwiększenie możliwości produkcyjnych. Niemiecki resort nauki, łącznie na wsparcie trzech niemieckich producentów szczepionek przeznaczy 750 mln euro.

 

Dofinansowanie dla spółki w wysokości 375 mln euro (ok 445 mln USD), nastąpiło po złożeniu wniosku w ramach rządowego programu wsparcia badań. BioNtech zamierza przeznaczyć fundusze na rozwój i zwiększenie możliwości produkcyjnych potencjalnej szczepionki na COVID-19 - BNT162. Szczepionka opracowywana jest wspólnie z firmą Pfizer. Szczepionka obecnie znajduje się w trzeciej fazie badań klinicznych. 

Łącznie na wsparcie rozwoju programu szczepień przeciw COVID-19, rząd Niemiec przeznaczył łącznie 750 mln euro. We wrześniu o otrzymanym wsparciu finansowym w ramach krajowego programu wsparcia, poinformowała również niemiecka spółka CureVac, która na ten cel otrzymała 252 mln euro. Jak informuje niemiecki resort nauki, wkrótce mają zakończyć się rozmowy z trzecim beneficjentem programu, firmą IDT Biologika.

Każda z umów, oraz ostateczna wartość przekazanych funduszy jest ściśle powiązana z kolejnymi, osiąganymi przez producentów, kamieniami milowymi w procesie badań i rejestracji szczepionek. Umowa tylko z tymi trzema firmami daje gwarancję Niemcom posiadania nawet 40 milionów dawek potencjalnej szczepionki przeciw COVID-19 - w przypadku powodzenia szczepionek trzech rodzimych producentów.

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz