Badania kliniczne chińskiej szczepionki przeciw COVID-19 na dzieci i młodzieży

17 Września 2020, 18:05 Szczepienia

Chiński producent szczepionek, Sinovac Biotech w tym miesiącu, w ramach badań klinicznych, planuje podać swoją eksperymentalną szczepionkę grupie dzieci i młodzieży. Szczepionka znajduje się na ostatnim etapie badań u osób dorosłych. 

W sumie 552 zdrowych uczestników w wieku od 3 do 17 lat przyjmie dwie dawki leku Sinovac CoronaVac lub placebo w połączonym badaniu fazy 1 i 2. Badanie ma się rozpocząć 28 września w północno-chińskiej prowincji Hebei. 

Sinovac powołując się na wstępne wyniki swoich badań, na początku tego miesiąca stwierdził, że ​​CoronaVac wydaje się być szczepionką bezpieczną i zdolną do indukowania przeciwciał u osób starszych, podczas gdy poziomy przeciwciał generowane przez szczepionkę były nieco niższe niż obserwowane u młodszych osób dorosłych,

 

Dotychczas dane sugerują, że wirus powoduje zazwyczaj łagodniejszy choroby u dzieci w porównaniu z dorosłymi, choć Światowa Organizacja Zdrowia zarejestrowała przypadki dzieci z COVID-19, wymagających intensywnej opieki.

Kilkaset dzieci z rzadkim, ale ciężkim zespołem zapalnym zostało przyjętych do szpitali w Stanach Zjednoczonych. Odnotowano objawy tj: gorączka, wysypka i obrzęk węzłów chłonnych, związane z koronawirusem.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz