Jest obwieszczenie MZ o reglamentacji szczepionki przeciw grypie

18 Września 2020, 10:34 Szczepienia

Ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu szczepionek przeciw grypie na jednego pacjenta - przewiduje opublikowane przez ministerstwo zdrowia obwieszczenie.

Chodzi o obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 17 września 2020 r. w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta

O ewentualnym wprowadzeniu reglamentacji szczepionek przeciwko grypie mówił w ostatnich dniach wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski w Sejmie Szczepionki przeciw grypie będą reglamentowane?.

Zgodnie z obwieszczeniem, od 18 września obowiązuje ograniczenie ilości wydawanego na jednego pacjenta w wieku od 9 r. ż. - w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym - produktu leczniczego Fluarix Tetra albo Influvac Tetra, albo VaxigripTetra.

Obwieszczenie zawiera m.in. dawkę, postać, wielkość opakowania, Kod GTIN lub inny kod odpowiadający kodowi GTIN, ilość opakowań możliwych do wydania pacjentowi w określonej jednostce czasu oraz jednostkę czasu, na którą produkt leczniczy może zostać wydany (180 dni).

Jednocześnie przedstawiciele MZ wielokrotnie zapewniali, że szczepionki przeciw grypie w tym sezonie nie zabraknie dla tych, którzy będą chcieli się zaszczepić

.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz