Diagności laboratoryjni: zespół ministra nie jest interdyscyplinarny

18 Września 2020, 18:06 pismo dokument podpis

Zespół ds. opiniowania zmian w ochronie zdrowia nie będzie zespołem interdyscyplinarnym bez diagnostów laboratoryjnych - podkreśliła Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Alina Niewiadomska w piśmie skierowanym do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, który w piątek poinformował o powołaniu zespołu.

Minister na zwołanej w piątek konferencji poinformował o powołaniu zespołu i przedstawił założenia recovery planu A. Niedzielski o nowym zespole doradczym i recovery planie

"Na dzisiejszej konferencji prasowej oświadczył Pan, że do zespołu zaproszono przedstawicieli ze wszystkich obszarów ochrony zdrowia, tak aby spojrzenie na system było interdyscyplinarne. Niezmiernie Nam z tego powodu miło. Zwłaszcza, że żadnego diagnosty laboratoryjnego nie ma wśród członków tego zespołu. Jest to niezwykłe docenienie Naszych wysiłków w walce z epidemią koronawirusa" - napisała nieco sarkastycznie Prezes KRDL.

"Epidemia COVID-19 pokazała, że system ochrony zdrowia nie istnieje bez medycyny laboratoryjnej i diagnostów laboratoryjnych. Podobnie Pana zespół ds. opiniowania zmian w ochronie zdrowia nie będzie zespołem interdyscyplinarnym bez diagnostów laboratoryjnych" - podkreśliła.

"Gratulujemy i życzymy powodzenia w skutecznym planowaniu dalszej walki z epidemią i dalszego rozwoju systemu ochrony zdrowia bez reprezentanta Naszego środowiska w obszarze medycyny laboratoryjnej, która aktualnie jest kluczowa dla bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkich Polaków" - wskazała na zakończenie A.Niewiadomska.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz