Prezes PiS zawiesił 15 posłów

18 Września 2020, 18:14 Jarosław Kaczyńśki na konwencji PiS
18 Września 2020, 18:14

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka partii 15 posłów, w tym ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. O decyzji Prezesa poinformował w piątek szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. 

Decyzja Prezesa

Sejm w nocy z czwartku na piątek przegłosował nowelę ustawy o ochronie zwierząt, której wyniki podzieliły koalicjantów w Zjednoczonej Prawicy. Przeciw byli między innymi minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- To naturalna konsekwencja piątkowego głosowania w Sejmie. Nie jestem zaskoczony, spodziewałem się tego - tak skomentował sprawę jeden z zawieszonych, były minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Wśród zawieszonych posłów, obok Ardanowskiego i Kowalczyka, znaleźli się również: Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Lech Kołakowski, Jerzy Małecki, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły, Bartłomiej Wróblewski oraz Sławomir Zawiślak i Kazimierz Moskal. Sławomir Zawiślak został zawieszony, choć nie sprzeciwił się przyjęciu nowych przepisów, lecz nie wziął udziału w głosowaniu.

 

PiS z rządem mniejszościowym

PiS wycofuje się z tzw. projektu "bezkarność plus"

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz