J.Pinkas: spodziewamy się wzrostów zachorowań. Kiedy?

21 Września 2020, 15:50 Pinkas

Spodziewamy się wzrostów zachorowań w ciągu najbliższego miesiąca - zapowiedział w poniedziałek Główny Inspektor Sanitarny. 

Jak podkreślał J. Pinkas podczas konferencji inaugurującej kampanię społeczna Make Sense "Rak głowy i szyi nie czeka, zgłoś się do specjalisty", GIS jest na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

Zwracał uwagę, że mimo wzrostu zachorowalności, "liczba pacjentów jest pod respiratorami nie jest duża, dzisiaj 82, przy stosunkowo dużych wzrostach (nowych przypadków zakażeń- przyp. red.) w zeszłym tygodniu".

- Spodziewamy się wzrostów w ciągu najbliższego miesiąca. Około 15 października będziemy mieli jeszcze więcej (nowych przypadków - przyp. red.), które planowaliśmy, o ile można powiedzieć planowaliśmy, spodziewaliśmy się tego. Dzieci wróciły do szkoły - mówił J. Pinkas.

Jak zastrzegał, "musimy zadbać o to, aby dostęp do opieki zdrowotnej nie był w istotny sposób hamowany przez koronawirusa". Wyraził nadzieję, że dzięki stosowaniu zasad sanitarnych, środków ochrony osobistej "uda się przejść, tak jak do tej pory, w miarę suchą stopą". 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz