Minister zdrowia Czech podał się do dymisji

21 Września 2020, 16:43

Minister zdrowia Czech Adam Vojtiech podał się w poniedziałek do dymisji. W kraju od kilku tygodni rejestrowane są rekordowe liczby dobowych zakażeń koronawirusem. 

Jak powiedział na konferencji prasowej Adam Vojtiech, swoją dymisją chce stworzyć przestrzeń do rozwiązania problemu pandemii COVID-19. 

- Przyszedłem do ministerstwa z jasnym zadaniem. Aby popchnąć do zmian systemowych, jednak epidemia koronawirusa nie pozwala mi ich ukończyć. (...) Zostałem covidowym ministrem. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uchronić ludzi przed epidemią - mówił. Dodał, że w jego ocenie, z pierwszą falą koronawirusa, czeski resort zdrowia "poradził sobie bardzo dobrze".

- Jestem przekonany, że gdyby nie musiał poświęcać całej energii na walkę z koronawirusem, to pewnego dnia zostałby zapamiętany jako najlepszy minister zdrowia. W niewiarygodny sposób poradził sobie z pierwszą falą wirusa. Rozumiem, że musiało to być dla niego za dużo, że był zniesmaczony polityką i mediami i postanowił odejść  - komentował dymisję ministra zdrowia Czech, premier Adrjej Babisz 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz