Ile masek ochronnych wyprodukowano w sierpniu?

23 Września 2020, 10:50 maska maseczka plyn dezynfekcja antyseptyczny rekawiczki wyroby srodki ochrony

Ponad 3,2 mln sztuk maseczek ochronnych stosowanych w medycynie oraz  ponad 11,7 mln sztuk pozostałych maseczek ochronnych wyprodukowały w sierpniu br. firmy uczestniczące w miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych o liczbie pracujących 50 i więcej osób - podał GUS. Oznacza to, że maseczek stosowanych w medycynie wyprodukowano blisko dwa razy więcej niż w czerwcu. Czyżby producenci szykowali się na jesienną falę koronawirusa?

"W sierpniu 2020 r. podmioty gospodarcze uczestniczące w miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych o liczbie pracujących 50 i więcej osób, dodatkowo na zasadach dobrowolności sprawozdały, że wyprodukowały 3 264 810 sztuk maseczek ochronnych stosowanych w medycynie oraz 11 774 077 sztuk maseczek ochronnych pozostałych" - wynika z opublikowanych w środę przez GUS danych o produkcji w sierpniu wyrobów przemysłowych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się / zwalczaniem COVID-19.

Jak porównaliśmy, w czerwcu produkcja ta wynosiła odpowiednio ponad 1,8 mln  i 10,9 mln sztuk.

Badanie zostało przeprowadzone wśród podmiotów gospodarczych uczestniczących w obowiązkowym miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych, w których liczba pracujących wynosi 50 osób i więcej. Obserwacją zostało objętych 22 wyrobów, które nie występują w „Nomenklaturze PRODPOL do badań miesięcznych w roku 2020” lub nie da się wydzielić ich produkcji z istniejących w nomenklaturze grupowań.

Źródło: GUS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz