A. Niedzielski o planie finansowym NFZ na 2021 r.

23 Września 2020, 15:59 kasa pieniądze

- Plan finansowy NFZ na 2021 r. czeka jeszcze na podpis ministra finansów - powiedział w środę Polityce Zdrowotnej minister zdrowia Adam Niedzielski.

O tym, że nadal nie opublikowano planu funduszu na przyszły rok pisaliśmy tutaj Wciąż nie ma planu finansowego NFZ na 2021 r.

W środę minister zdrowia A.Niedzielski na pytanie o to, czy plan NFZ na 2021 r. po uaktualnieniu jest już gotowy, odparł, że "proceduralnie" plan ten jest już gotowy i "czeka jeszcze na podpis ministra finansów".

Dopytywany o to, czy różni się od pierwotnego projektu, który według ministra wymagał "uwzględnienia zmian przepisów oraz aktualnych danych makroekonomicznych przyjętych do opracowania projektu ustawy budżetowej", szef resortu zdrowia odparł, że "plan może różnić się troszkę strukturą, ale jeżeli chodzi o ogólne kwoty przeznaczonych środków, to są one bardzo zbliżone"

- Jest troszkę mniej dopłaty budżetowej, ponieważ pojawiła się 14. emerytura na rok następny i został doliczony tzw. podatek cukrowy, więc siłą rzeczy środki z budżetu państwa są po prostu mniejsze - wyjaśnił.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz