Przegląd prasy

24 Września 2020, 9:01 prasa

Sanepid ma dziś twarz starej, zmęczonej kobiety - Dziennik Gazeta Prawna - Rozmowa z GIS, Jarosławem Pinkasem nt. funkcjonowania inspektoratu oraz zmian jakie w nim zaszły w ostatnim czasie.

Druga fala koronawirusa zalewa Europę. Robi się groźna jak pierwsza - Dziennik Gazeta Prawna - W Europie nie tylko odnotowywany jest wzrost liczby chorych, ale także wzrost liczby hospitalizacji i zgonów.

Już wkrótce wizyta u specjalisty za jednym kliknięciem - Dziennik Gazeta Prawna - Rozmowa z Agnieszką Kister, dyr. Centrum e-Zdrowia, nt. funkcjonalności platformy P1 oraz planowanych rozszerzeniach funkcjonalności.

Szpitalom grożą wyższe składki na ubezpieczenie wypadkowe - Dziennik Gazeta Prawna - Po uchyleniu przepisów ustawy covidowej sytuacja medyków narażonych na kontakt z koronawirusem, kształtują się znacznie korzystniej. W przeciwieństwie do placówek, dla których klasyfikowanie COVID jako choroby zawodowej, może oznaczać wyższe składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Pilne świadczenie zdrowotne na koszt państwa - Dziennik Gazeta Prawna - Państwo członkowskie musi pokryć koszt pilnego zabiegu przeprowadzonego w innym państwie członkowskim przez ubezpieczonego, choćby obywatel nie uzyskał zgody na zrekompensowanie wydatków. Decyzja TK.

Biomed-Lublin apeluje o przyspieszenie prac - Parkiet - Firma posiada juz ampułki z potencjalnym lekiem na koronawirusa. Do komercjalizacji jeszcze daleka droga, a spółka liczy na poluzowanie regulacji.

W poszukiwaniu nowych rynków zbytu - Parkiet- Infoscan zdecydował się na zakończenie współpracy z austriackim Medintech w zakresie dystrybucji sprzętu do diagnostyki COVID i środków ochrony osobistej. Powodem jest brak zainteresowania nabywców z Polski.

Biomed puchnie na lekowej nadziei - Puls Biznesu - Kurs Biomedu-Lublin rósł o prawie 50 proc. po informacji o zakończeniu badań in vitro nad potencjalnym lekiem COVID.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz