D. Trump może zablokować nowe wytyczne FDA dot. szczepionek

24 Września 2020, 11:59 Donald Trump

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) planuje zaostrzenie wytycznych dotyczących szczepionek COVID-19. Donald Trump stwierdza, że może je zablokować, gdyż decyzja ta, wydaje mu się być polityczna.

Donald Trump od dłuższego czasu wskazuje, że szczepionka przeciw COVID-19 będzie dostępna do dystrybucji w Stanach Zjednoczonych jeszcze przed wyborami prezydenckimi 3 listopada, pomimo że większość producentów przyjęło dalszy termin planowanego zakończenia prac.

Jak informuje Washington Post, planowane przez FDA zaostrzenie wytycznych służyć ma zwiększeniu przejrzystości i zaufania publicznego. To odpowiedź na rosnące obawy ekspertów ds. zdrowia, którzy twierdzą, że administracja Donalda Trumpa może ingerować w proces zatwierdzania szczepionki. (Kryzys wizerunkowy FDA)

Prezydent USA w środę stwierdził, że nie widzi jednak potrzeby, by opóźniać wprowadzenie szczepionek na rynek i ocenia, że propozycja FDA wydaje się mieć podłoże polityczne. Podkreślił też, że Biały Dom "może, ale nie musi" wyrazić zgody na zmianę wytycznych FDA.

- To brzmi jak ruch polityczny. Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, te wspaniałe firmy, wymyślają szczepionki, przeprowadzają testy i wszystko inne - mówił w środę D. Trump. -Dlaczego mieliby poświęcać dużo więcej czasu temu procesowi? - pytał i podkreślił, że darzy te firmy "dużym zaufaniem".

 

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz