Wiceminister rozwoju o "biotechnologicznym hubie" w Polsce

24 Września 2020, 19:14 geny diagnostyka badania

Szczególnie w okresie pandemii wiele procesów, takich jak np. digitalizacja, istotnie przyspieszyło. Pandemia uświadomiła nam także wagę przemysłu biotechnologicznego - mówił wiceminister rozwoju, Marek Niedużak podczas konferencji Impact'20.

Jak mówił wiceminister rozwoju, Polska planuje utworzenie hubu biotechnologicznego, który będzie stanowić platformę do współpracy w partnerstwie publiczno-prywatnym. 

Jak ocenił przedstawiciel resortu rozwoju, "mamy już takie zasoby, by prowadzić multydyscyplinarne badania" a ministerstwo napędza "wehikuł wsparcia finansowego dla badań, wirtualne instytuty badawcze", gdzie już są lokowane środki.

Zapewnił, że choć ze strony resortu zdrowia perspektywa utworzenia takiej platformy może być zgoła inna, to ministerstwo rozwoju już wprowadza rozwiązania regulacyjne, z którymi -jak ocenia - "mamy dobre doświadczenia". Zalicza do nich ulgi na badania i rozwój czy podatkowe wsparcie dla centr badawczo-rozwojowych. 

- Liczymy na to , że środki, które trafiają do naukowców pozwolą na stworzenie optymalnych warunków do dalszych prac w obszarze biotechnologii, farmacji i medycyny - mówił.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz