Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia

26 Września 2020, 8:01 emilewicz

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała, że odchodzi z Porozumienia Jarosława Gowina. Jadwiga Emilewicz pracowała, wspólnie z resortem zdrowia, m.in. nad refundacyjnym trybem rozwojowym.

Koniec misji

- Wkrótce skończy się moja misja - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która poinformowała, że opuszcza swoją partię. - Znaleźliśmy się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem po przeciwnych stronach sporu - dodała. 

Wyjaśniła, że z szefem Porozumienia nie zgadzała się w maju, kiedy trwał wewnątrzkoalicyjny spór o termin wyborów prezydenckich. Jadwiga Emilewicz jako jedyna posłanka Porozumienia głosowała za ustawą o ochronie zwierząt, Gowin wstrzymał się od głosu. 

Klub PiS

Wicepremier przyznała, że opuszczenie Porozumienia to dla niej "trudna decyzja". - To Jarosław Gowin wprowadzał mnie do polityki, a partię razem zakładaliśmy i tworzyliśmy przez lata. Jednak, wśród wszystkich dostępnych możliwości, ta wydaje się najuczciwszą - oceniła. 

Jadwiga Emilewicz będzie bezpartyjną posłanką w klubie PiS. - Będę wspierać obóz Zjednoczonej Prawicy, bo dzisiaj najważniejszym celem jest stabilność rządu - powiedziała wicepremier.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz