COVID. Prezydent Warszawy zwołuje sztab kryzysowy

28 Września 2020, 14:52

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Warszawie, w ciągu ostatnich 14-tu dni wzrosła o ponad tysiąc przypadków - poinformował w poniedziałek prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski po posiedzeniu sztabu kryzysowego w tej sprawie. 

 

Jak podkreślił prezydent po posiedzeniu sztabu kryzysowego, Warszawa nie jest w strefie żółtej, czerwonej ani na liście powiatów zagrożonych. Jednak w związku z narastającą liczbą zakażeń, posiedzenia sztabu będą odbywać się teraz cyklicznie - dwa, trzy razy w tygodniu.

- W ciągu ostatnich 14-tu dni stwierdzono 1056 nowych zakażeń koronawirusem w Warszawie. Od 1 września zawieszono zajęcia w 12 szkołach, gdzie COVID stwierdzono 87 osób (50 nauczycieli, 31 uczniów i 6 pracowników administracyjnych) - informował prezydent Warszawy. Jak relacjonował, obecnie zauważalna jest tendencja wzrostu liczby zakażeń w grupie wiekowej 10-25 lat. 

Jednocześnie poinformował, że obecnie, w podległych miastu podmiotach zajętych jest 70 ze 115 respiratorów. - Będziemy starali się dbać o to, by były one dostępne - zapewnił i dodał, że wysokie obłożenie aparatury medycznej ma także związek ze wznowieniem planowanych operacji.

Jak mówił Rafał Trzaskowski, na całym Mazowszu wykonuje się ok. 3 tys. testów dziennie - nie wiadomo, ile testów wykonywanych jest w samej Warszawie. 

Prezydent stolicy, podczas konferencji prasowej zaapelował do rządu o "jeszcze bliższą współpracę". 

- Zawsze domagaliśmy się o większą liczbę zaleceń. Nie mamy jednak więcej informacji niż rządzący - odpowiadał prezydent, zapytany o tworzenie własnych zaleceń dla placówek oświaty i placówek zdrowotnych. - Liczymy na więcej informacji i współpracy. Liczymy też na podejmowanie większej liczby decyzji związanych z samorządami - mówił.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz