21.10. w Senacie debata ws. dziecięcej psychiatrii

29 Września 2020, 12:29 SENAT

21 października w Senacie odbędzie się debata na temat stanu psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, której organizatorami są Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki oraz Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Debata miała odbyć się jeszcze w marcu br., jednak epidemia koronawirusa pokrzyżował te plany.

"Senat Rzeczypospolitej Polskiej jest miejscem dyskusji nad najważniejszymi problemami naszych obywateli, także tych najmłodszych. Dlatego wracamy do idei zorganizowania w Izbie debaty na temat stanu psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej" - poinformował we wtorek na Facebooku T Grodzki.
 
Jak dodał, jest dumny, że partnerem w tej jakże ważnej i potrzebnej dyskusji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jej dyrygent, Jurek Owsiak. 
 
"Psychiatria dziecięca i młodzieżowa nie może dłużej czekać. Dlatego 21 października 2020 r. w Senacie wspólnie z
WOŚP, ale także psychiatrami i przedstawicielami najważniejszych urzędów i instytucji będziemy się zastanawiać, co już teraz możemy zrobić, żeby młodzi ludzie nie byli pozostawieni sami sobie, nie musieli leczyć się w skandalicznych warunkach, nie podejmowali dramatycznych decyzji, kiedy przytłacza ich rzeczywistość" - wskazał Marszałek Senatu.
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz