Przegląd prasy: Covid-19 atakuje stolicę

01 Października 2020, 9:01 prasa

Chorzy na COVID-19 umierają też w szpitalach powiatowych - Dziennik Gazeta Prawna - Rośnie liczba zakażonych pacjentów, których nie można odesłać do placówek drugiego stopnia, gdzie mogliby być leczeni. Brakuje w nich wolnych łóżek i personelu.

 

Kłótnia o e-papierosy na szczeblu unijnym - Dziennik Gazeta Prawna - Branża tytoniowa atakuje Komisję Europejską za raport przygotowany na zamówienie Brukseli. "Nie ma pewności, że e-papierosy mogą pomóc w rzucaniu palenia, za to są dowody na długofalowe ryzyko chorób kardiologicznych i naczyniowych u "vaperów" - wynika z analizy.

Ratownicy zaczynają dziś protest - Dziennik Gazeta Prawna - Karetki nieprzekraczające dopuszczalnej prędkości, dokładne wypełnienie wszystkich formalności, praca bez godzin nadliczbowych - takie m.in. formy protestu rozważają ratownicy medyczni, którzy z początkiem października odwieszają swoją akcję.

Niechętni zdalnej opiece - Rzeczpospolita - Niemal połowa Polaków uważa, że porady telefoniczne i online nie są skuteczne, a lekarze mniej się podczas takich wizyt starają. 

Covid-19 atakuje stolicę - Rzeczpospolita - "Wszystko wskazuje na to, że Warszawa traci do żółtej strefy".

Zgon po koronawirusie stwierdza koroner - Rzeczpospolita - W niektórych regionach powołano specjalnych lekarzy, którzy mają jechać do pacjenta z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem Covid-19, jeśli umrze on w domu. 

Apteka ma prawo nie wydawać leków - Rzeczpospolita - W wyniku kontroli w aptece wojewódzki inspektor farmaceutyczny cofnął właścicielce zezwolenie na jej prowadzenie. Apteka realizowała 47 zapotrzebowań dwóch poradni AOS należących do jednego właściciela, na produkty lecznicze i wyroby medyczne na łączną kwotę prawie 772 tys. zł Ich ilości przekraczały zapotrzebowanie poradni.

Szczepienia wciąż nie dla wszystkich - Rzeczpospolita - By można było zmusić wszystkich pracowników do obowiązkowych szczepień, potrzebne są decyzje rządu i Sejmu.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz