Donald Trump ma koronawirusa

02 Października 2020, 9:10 Donald Trump
02 Października 2020, 9:10

​Prezydent USA Donald Trump poinformował, że on i jego żona Melania otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Wcześniej D. Trump był na kwarantannie, ponieważ koronawirusa wykryto u jednej z jego bliskich współpracownic.

- Dzisiaj Pierwsza Dama i ja otrzymaliśmy pozytywne wyniki testu na Covid-19. Rozpoczniemy kwarantannę i proces leczenia natychmiast. Przejdziemy przez to razem - napisał Donald Trump na Twitterze.

 

Osobisty lekarz prezydenta Sean Conley poinformował, że D. Trump i jego małżonka Melania czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu w trakcie powrotu do zdrowia.

- Jak już zbyt wielu Amerykanów w tym roku prezydent i ja jesteśmy w domowej kwarantannie po pozytywnych testach na koronawirusa. Czujemy się dobrze, a ja przełożyłam wszystkie najbliższe wydarzenia - napisała na Twitterze Melania Trump.

Wcześniej D. Trump trafił na kwarantannę po tym jak test na Covid-19 dał pozytywny wynik u jego doradczyni Hope Hicks. Przebywała ona na pokładzie samolotu Air Force One, gdy prezydent zmierzał na wtorkową debatę do Cleveland w Ohio oraz na środowy wiec w Minnesocie.

Warto przypomnieć, że za miesiąc odbędą się w USA wybory prezydenckie, w których D.Trump ubiega się o reelekcję.

W USA liczba wykrytych przypadków koronawirusa to już ponad 7,2 mln, w tym ponad 207 tys. osób zmarło.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz