Podmioty lecznicze i apteki już mogą zgłaszać się po przydział szczepionek przeciw grypie

02 Października 2020, 11:49 Szczepienia

Minister Zdrowia dr Adam Niedzielski podjął decyzję o zabezpieczeniu dostępu do bezpłatnej szczepionki przeciw grypie dla osób udzielających świadczeń opieki zdrowotnej jak również farmaceutów i techników farmaceutycznych. Ministerstwo w związku z tym uruchomiło nową platformę do składania zapotrzebowań na bezpłatne szczepionki przeciw grypie.

Wszystkie podmioty, które nie kupią na rynku farmaceutycznym odpowiedniej liczby szczepionek dla swoich pracowników, od 1 października mogą zgłaszać  zapotrzebowanie przez formularz dostępny na stronie szczepionkanagrype.mz.gov.pl.

O przydział szczepionek mogą wnioskować podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych, tj: podmioty lecznicze, które zawarły z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę na wykonywanie szczepień ochronnych na grypę osobom zatrudnionym w tych podmiotach; pozostałe podmioty biorące udział w świadczeniach opieki zdrowotnej, które nie zawarły ww. umowy, ale zawarły umowę z NFZ w innym zakresie świadczeń zdrowotnych a także apteki ogólnodostępne i punkty apteczne.

W formularzu zgłoszeniowym należy podać liczbę personelu uczestniczącego w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej, który zostanie zaszczepiony przeciw grypie szczepionką przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia.Przez personel uczestniczący w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej rozumiany jest personel medyczny: lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, fizjoterapeuci, felczerzy, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni oraz inny personel medyczny oraz niemedyczny o ile personel ten z racji wykonywanych obowiązków służbowych ma bezpośredni kontakt z pacjentami.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz