Biomed i Selvita z łączną dotacją 70 mln zł. Powstaną nowe centra B+R

02 Października 2020, 12:23 pieniądze kasa

Biomed-Lublin i Selvita uzyskały dotacje na budowę centrów badawczych w ramach konkursu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. 

 

 
 

Biomed-Lublin uzyskał dotację na utworzenie centrum innowacji biotechnologicznych BCG. Wartość inwestycji została przewidziana na kwotę ponad 48,6 mln zł, zaś wysokość dotacji stanowi 60 proc. wartości kosztów kwalifikowanych, ponad 29,1 mln zł.

– Główne obszary badawcze realizowane w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego to wakcynologia w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologia w terapii choroby nowotworowej – czytamy w komunikacie spółki.

Selvita otrzymała dofinansowanie na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Usług Laboratoryjnych w Krakowie. Całkowita wartość projektu to ok. 145 mln zł, z czego kwota dofinansowania to 41,3 mln zł. 

– Realizacja tej inwestycji pozwoli nam nie tylko zwiększyć skalę działalności i poszerzyć ofertę, ale także podnieść konkurencyjność, dzięki wprowadzeniu do naszego portfolio nowych, innowacyjnych technologii i usług w obszarze odkrywania i rozwoju leków – mówił prezes Selvity Bogusław Sieczkowski.

Obecnie Selvita prowadzi działalność na ok. 5 000 m2 przestrzeni badawczej w Krakowie i Poznaniu. Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Usług Laboratoryjnych zapewni Selvicie dodatkowe 4 000 m2. Powstaną w nim laboratoria chemiczne, biologiczne, biochemiczne oraz analityczne, w których pracować będzie ponad 250 osób.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz