Były GIF zatrzymany przez CBA. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

02 Października 2020, 10:25

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w czwartek rano, zatrzymali byłego szefa GIF w związku z podejrzeniem o korzystnych decyzjach dla hurtowni farmaceutycznej, pomimo wcześniejszych ustaleń Inspekcji o nieprawidłowościach funkcjonowania tego podmiotu. 

Zatrzymania dokonano w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach wspólnie z warszawską delegaturą CBA. W związku z postępowaniem dotyczącym nieprawidłowości w działaniu byłego Głównego Inspektora Farmaceutycznego, wczoraj rano został zatrzymany pełniący tę funkcję w latach 2016-2018 Zbigniew N.

- Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że podejrzany będąc zobowiązanym do nadzoru nad rynkiem farmaceutycznym dopuszczał do dalszego działania hurtowni farmaceutycznej i podejmował decyzje korzystne dla przedsiębiorcy, pomimo ustaleń pracowników Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotu - czytamy w komunikacie CBA.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach m.in. niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz