Koalicja Obywatelska: rozpoczynamy szereg kontroli poselskich

02 Października 2020, 10:46 kontrola

Dziś rozpoczynamy szereg parlamentarnych kontroli, żeby pokazać obywatelom jaka jest prawda - oznajmił podczas konferencji prasowej w Sejmie, nowo powołany na  przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej, Cezary Tomczyk. 

 

- Każdy z posłów parlamentarzystów ma szereg możliwości do uzyskania wielu informacji w różnych resortach. Skala afer jest ogromna. W ciągu ostatnich 5 lat to blisko 100 afer, których skala przekracza miliardy złotych. Naszym celem jest pokazanie jaka jest prawda - mówił przewodniczący Koalicji Obywatelskiej, Cezary Tomczyk w obecności licznych posłów opozycji, którzy w najbliższych miesiącach mają prowadzić czynności kontrolne w wybranych ministerstwach.

Jak zapowiedział Cezary Tomczyk, kontrole rozpoczną się i będą kontynuowane w: Ministerstwie Sprawiedliwości, Inspektoracie Uzbrojenia, Ministerstwie Zdrowia, Ministerstwie Edukacji Narodowej, Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

- To wielkie zobowiązanie nas wszystkich wobec państwa. Prośba do ludzi i wolnych mediów: PiS zrobi wszystko by każda niezależna instytucja zniknęła. Dziś musimy zrobić by reszty prawdziwej sprawiedliwości ratować. Dziś jest czas by wszystkie afery wyszły na jaw - mówił.

Minister zdrowia zaprasza posłów opozycji do resortu

- Kontynuujemy z Panem posłem Dariuszem Jońskim naszą kontrolę poselską w resorcie zdrowia. Cała Polska wie o kwestii respiratorów, testów antygenowych z Korei, które był przepłacone i okazały się nieskuteczne, ale będziemy także pytać o kwestie niedostępnych dla Polek i Polaków szczepionek - mówił podczas konferencji poseł Michał Szczerba,.

Jednocześnie poinformował, że dziś o godzinie 14 na zaproszenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, posłowie dokonujący w ostatnich miesiącach kontroli w resorcie, zostali zaproszeni na spotkanie.

- Przedstawimy mu (Adamowi Niedzielskiemu) pełen raport z kontroli poselskiej. Będziemy też apelować, by niegospodarność i wszystkie tego typu sytuacje, nie powtórzyły się w przyszłości - mówił M. Szczerba.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz