Ursula von der Leyen na kwarantannie

05 Października 2020, 12:03 Ursula von der Leyen komisja europejska

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w poniedziałek ogłosiła, że podda się izolacji domowej. W ubiegłym tygodniu miała odbyć spotkanie z osobą, u której wykryto COVID-19.

Szefowa UE napisała na Twitterze, że w czwartek wykonała diagnostykę COVID otrzymując negatywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Dziś poddała się ponownej diagnostyce.

- Zostałam poinformowana, że w miniony wtorek uczestniczyłam w spotkaniu wraz z osobą, która wczoraj uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Zgodnie z obowiązującymi przepisami izoluję się więc do jutra rano. Mój czwartkowy tekst dał negatywny wynik, dziś też będę testowana - napisała na Twitterze Von der Leyen.

Von der Leyen była obecna na szczycie przywódców UE, który odbył się w ubiegły czwartek i piątek. Szefowa KE w zeszłym tygodniu odbyła także spotkania z najwyższymi przedstawicielami Portugalii.

AKTUALIZACJA

- Właśnie pojawił się wynik mojego ostatniego testu na COVID-19. Wynik ponownie był negatywny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, będę kontynuowała swoją samoizolację do jutra wieczorem - napisała przewodnicząca KE na Twitterze. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz