Samorząd lekarski chce szczepień na grypę dla wszystkich medyków

07 Października 2020, 15:18 Szczepienia

O rozszerzenie na wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, w tym również wykonujących zawód poza systemem publicznej opieki zdrowotnej zwrócił się do ministra zdrowia Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej  Andrzej Matyja.

Jak informuje NRL, w związku z akcją Ministerstwa Zdrowia „Szczepionka na grypę dla personelu medycznego” Prezes Rady Andrzej Matyja zwrócił się do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego z prośbą o jej rozszerzenie na wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, w tym również wykonujących zawód poza systemem publicznej opieki zdrowotnej.

W opinii prezesa NRL "ta niezwykle cenna i potrzebna dla zapewnienia bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych w okresie występowania grypy inicjatywa, powinna obejmować lekarzy i lekarzy dentystów udzielających świadczeń zdrowotnych bez względu na sposób finansowania tych świadczeń, w tym również lekarzy orzeczników ZUS".

Przypomnijmy, że MZ do 14 października za pomocą specjalnej platformy internetowej zbiera zamówienia na bezpłatne szczepionki przeciw grypie dla medyków. MZ wskazuje, że zapotrzebowanie mogą zgłosić: 

  1. Podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej, w tym:
    • podmioty lecznicze, które zawarły z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę na wykonywanie szczepień ochronnych na grypę osobom zatrudnionym w tych podmiotach;
    • pozostałe podmioty biorące udział w świadczeniach opieki zdrowotnej, które nie zawarły ww. umowy, ale zawarły umowę z NFZ w innym zakresie świadczeń zdrowotnych
  2. Apteki ogólnodostępne i punkty apteczne.

Źródło: NIL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz