Policja: w ciągu doby blisko 6 tys. mandatów za łamanie obostrzeń

12 Października 2020, 15:07 policja

W ciągu ostatniej doby policja pouczyła 4457 osób, nałożyła mandaty na 5992, a w 864 przypadkach skierowała wnioski o ukaranie do sądu w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń- wynika z informacji Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa, pouczyli od początku epidemii ponad 186 tysięcy osób, ponad 32 tysiące ukarali mandatem karnym. W ponad 10 tysiącach przypadków sprawy trafiły do sądu.

Policja informuje także, że ostatniej doby sprawdziła ponad 202 tysiące osób skierowanych na kwarantannę. Spośród nich stwierdzono 1048 przypadków uchybienia, w ramach których Główny Inspektor Sanitarny ma prawo nałożyć karę finansową w wysokości od 5 do 30 tys. zł

 

Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią Komendanta Głównego Policji, Jarosława Szymczaka, tendencja w stosunku upomnień do wystawionych mandatów za nieprzestrzeganie wytycznych zaczyna się odwracać. To wynik współpracy resortu zdrowia i służb mundurowych ogłoszonej w ubiegłym tygodniu -  „zero tolerancji” dla nieprzestrzegania obostrzeń

Jednocześnie policjanci skontrolowali w ciągu ostatniej doby blisko 3,5 tys. środków transportu zbiorowego oraz blisko 3,5 tys. placówek handlowych. Od początku stanu epidemii dokonano kontroli tego typu kolejno blisko 132 i prawie 230 tys. 

 Zobacz: 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz