CBA: dyrektor wojskowej placówki epidemiologicznej zatrzymany

13 Października 2020, 10:22 CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii im. Generała Karola Kaczkowskiego w Warszawie (WIHE). Dyrektor miał przywłaszczyć mienie należące do Instytutu. 

Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii im. Generała Karola Kaczkowskiego w Warszawie (WIHE) jest najważniejszą wojskową placówką w Polsce powołaną do przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym, chemicznym, radiologicznym i nuklearnym. 

Czynności podjęte przez funkcjonariuszy lubelskiej delegatury CBA doprowadziły do zatrzymania Dyrektora WIHE i są efektem śledztwa prowadzonego wspólnie z Wydziałem do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak ustalili śledczy, w okresie od marca do czerwca 2020 r. Dyrektor przekroczył uprawnienia przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19.

- Wszystko wskazuje na to, że przedmioty te przekazał następnie osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego- informuje CBA.

źródło: CBA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz